Je to jemná a přitom účinná manuální technika, která se používá i při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Pomocí specifických hmatů jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.

Dornova metoda však není jen o napravování svalů a kloubů, uvolňuje nejen fyzické bloky, ale spolu s nimi i ty psychické, napravuje nejen příznaky, ale i samotné příčiny problému. Jakmile klouby a obratle zapadnou přesně do té správné polohy, současně se tím otevřou energetické dráhy, které byly dříve utlačované.

To vše probíhá prostřednictvím lehkého tlaku palců terapeuta, za pomoci zcela volného a přirozeného pohybu klienta. V této metodě se nikdy nejde přes bolest, nenajdete zde ani žádné trhavé pohyby. Postupuje se pozvolna a není třeba se ničeho obávat, je to zcela bezpečná procedura.

Proč to vyzkoušet?

Protože tato metoda pomáhá účinně a neinvazivně. Například při napravování nesprávné polohy obratlů se volným pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez bolesti a jakýchkoliv vedlejších účinků. Dornova metoda může pomoci také při bolestech hlavy, křečových žilách, srdeční arytmii, vysokém krevním tlaku, problémech se soustředěním u dětí, při krátkozrakosti, žaludečních i střevních potížích, závratích či znecitlivění rukou.

Jak dlouho procedura trvá?

Množství návštěv se je individuální, záleží na závažnosti potíží, ale obecně by se již po dvou návštěvách měla dostavit úleva. U některých vleklých potíží může proces trvat i několik měsíců. Podstatná je i spolupráce klienta, ten dostane za úkol doma provádět samostatná cvičení a doporučení jakých škodlivých návyků se vyvarovat, například křížení nohou při sezení. Po proceduře je vždy nutné hodně pít, aby mohly být vyplavené usazeniny z kloubů a vazů z těla vyloučeny.

Proč má navíc PLUS?

Dornova metoda PLUS vylepšuje a zdokonaluje původní Dornovu Metodu v takovém rozsahu, že už se jedná o samostatnou, novou metodu. Za touto novou metodou stojí akreditovaná lektorka MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann (lektorka s nejdelší praxí v ČR: 12 let) a Jozef Púry (lektor s praxí více než 8 let). Ti spolu se svými žáky založili Českou školu Dornovy metody PLUS. Tato samostatná metoda se vyučuje po celé ČR i na Slovensku s výbornými výsledky.

V České republice vyučuje Dornovu metodu množství „lektorů“, ale velká část z nich vůbec nemá akreditaci a vyučuje tuto metodu na základě absolvování jednoho základního semináře, nemá potřebné vzdělání ani praxi. I terapeuta je tedy třeba si pečlivě vybírat, zdaleka ne všichni mají potřebnou průpravu a znalosti.

Jaké potíže řeší?

  • problémy se všemi klouby
  • bolesti zad, kyčlí, kolen
  • srovnává rozdílnou délku dolních končetin
  • tenisový loket
  • skoliotické vybočení páteře
  • posuny obratlů
  • vbočené palce
  • vyhřezlé ploténky
  • posuny kostrče a s tím související neplodnost

Cena masáže

1,5 hod.    1400 Kč