Jemné nespecifické mobilizační techniky, které používám, slouží k uvolnění ztuhlých i zablokovaných kloubů a svalů u páteře, kostrče nebo žeber. Nejedná se o masáž, ale o jemné napravování zablokovaných úponů. Provádí se velmi šetrně a bezbolestně v kombinaci s nádechem, výdechem a protažením.

Proč to vyzkoušet?

Vlivem špatného životního stylu, jednostranné zátěže či sedavého zaměstnání často opomíjíme potřeby našeho těla, což může vést k nejrůznějším poruchám. Pro nápravu je zásadní nastolení rovnováhy, té lze dosáhnout protažením zkrácených svalů a posílením svalů ochablých, důležité je také zbavení se škodlivých pohybových návyků a nácvik správného držení těla. Nejčastěji se nespecifické mobilizace používají u funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé, omezují pohyb a vedou k zablokování svalstva. Jemná mobilizace velmi pozitivně působí i na uvolnění psychiky.

Jak dlouho léčba trvá?

Úleva přichází většinou bezprostředně po protažení, ale součástí této techniky jsou i automobilizační cviky, na uvolňování kloubů a pro nápravu vadného držení těla, při nichž se využívají pěnové míčky a cvičební míče, takzvané overbally. Tyto cviky pak budete moci provádět sami doma.

Jak a kdy se metoda používá?

Mobilizační techniky lze je použít samostatně nebo se dají použít v kombinaci s jinými metodami, jsou například výborným doplňkem k masážím či k Dornově metodě nebo baňkování. Jemné mobilizační techniky se provádí na sucho, bez jakéhokoliv masážního přípravku.

Nespecifické mobilizace jsou perfektním nástrojem pro uvolnění blokád všeho druhu. Pomáhají zbavit se bolesti zad a zatuhlých svalů, zablokovaných svalů v žeberní či krční oblasti, uvolňují dolní končetiny v kyčelním kloubu, ale dokáží také pomoci při spadlé klenbě na ploskách chodidel. Dochází zde k uvolnění zamrzlých kloubů a svalů. Při jemné mobilizační terapii se také navrací hybnost periferních kloubů a páteře do správného postavení.

Tato metoda se nedoporučuje při těžké skolióze, osteoporóze či artrózách, vyhřezlých ploténkách či při zánětu v těle.

Benefity techniky

  • uvolňuje blokády
  • zmírňuje svalové napětí
  • zbavuje bolesti zad
  • navrací hybnost kloubů
  • navrací správné postavení páteře a nožní klenby
  • uvolňuje zamrzlé klouby
  • uvolňuje psychiku