+420 721 824 005 [email protected] Vodárenská 359, Čejetice, Mladá Boleslav

O mně

Již od dětství mě zajímalo, jak funguje lidské tělo, proto jsem se také rozhodla pro profesi zdravotní sestry. Ve zdravotnictví jsem nakonec působila více než 30 let, za tu dobu jsem pracovala jak na lůžkovém oddělení (ARO, kožní, plicní, rehabilitační), tak v ambulancích státního i nestátního charakteru (chirurgická, nefrologická, gynekologická, zubní). Lákal mne i svět obchodu a proto jsem nějakou dobu působila jako obchodní zástupce pro zahraniční firmu vyrábějící absorpční pomůcky do zdravotnictví a jako medicínský poradce pro farmaceutickou firmu.

Díky své praxi jsem se naučila mnoho o lidském těle i mysli, pochopila jsem řadu věcí a získala nedocenitelné zkušenosti, které bych za nic nevyměnila. Celá léta jsem sledovala lékaře, jejich přístupy, to jakým způsobem ordinují, léčí i operují a začala jsem se ptát sama sebe, jestli by to nešlo i jinak. Proč volit invazivní zákroky a chemické léky, pokud by se pacienti mohli zbavit bolesti i bez toho? Proč nezkusit jiný, alternativní přístup, existuje-li tato možnost?

Při práci na lůžkovém rehabilitačním oddělení, jsem si uvědomila, že to není cesta, kterou chci jít a po pěti letech této práce následovala výpověď. Věděla jsem, že musím najít oblast, s níž bych se ztotožnila, kde bych mohla využít své zdravotnické zkušenosti a zároveň pracovat s lidmi „jinak“.

Netrvalo to dlouho a vyplňovala jsem přihlášku k rekvalifikaci. Po absolvování akreditovaného masérského kurzu se ve mně probudilo naprosté nadšení pro věc a už jsem věděla, že tohle je ten směr, kterým se chci vydat. Baví mně propojovat své znalosti ze zdravotnictví s alternativními přístupy, učit se stále nové techniky v péči o lidské tělo i mysl a poskytovat svým klientům péči podle jejich specifických potřeb.

Vzdělání a kurzy

  • Střední zdravotnická škola
  • Akreditovaný program MŠMT: Masér pro sportovní a rekondiční masáže
  • Kurz: Baňková masáž a terapie
  • Základní kurz: Dornova metoda PLUS
  • Breussova masáž u Mga. Z. Prouzové-Lehrmann
  • Kurz Kineziotejpování - Dexter Academy
  • Kurz mobilizační techniky - Dexter Academy
  • Kurz: Dornova metoda II.
  • Kurz: Manuální lymfatická masáž - Nestátní zdravotnické zařízení St. Flandera

Reference

Velmi si Vážím všech Vašich názorů a děkuji Vám za ně, posouvají mě vpřed a dávají mé práci hlubší smysl. Budu ráda za každý Váš podnět, připomínku i jakoukoliv zpětnou vazbu. Podělte se o svoje zkušenosti i s ostatními a napište mi!

Těším se na další shledání. 🙂

Jana Soumarová

woman-avatar

Na paní Soumarovou jsem dostala doporučení od kolegyně z práce, která měla také potíže se zády, já osobně jsme měla problémy se skoliózou a zablokovanou krční páteří. Po dvou návštěvách potíže úplně ustoupily a já můžu zase normálně fungovat.

Eva K.

Dobrý den paní Soumarová,

touto formou bych Vám chtěla poděkovat za Vaší báječnou péči a také porozumění. Díky Vašim masážím nejen, že mě přestaly bolet záda, ale také už mnohem lépe spím, po každé Vaší návštěvě cítím změnu. Všem Vás vřele doporučuji!

Jarmila B.
girl-avatar-2
girl-avatar

Jana Soumarová je moje kamarádka již od základní školy, jsem moc ráda, ze se začala masážím věnovat profesionálně, neboť teď může pomoci mnoha lidem, s masážemi jsem vždy velmi spokojena,doporučuji.

Hana H.

Dobrý den,

jsou tady jenom hodnocení od žen tak také přidám jedno od opačného pohlaví. Navštívil jsem paní Soumarovou s bolestí šíje a zad, po masáži bolest ustoupila a již se nevrátila. Velice kladně hodnotím prostředí a profesionální přístup. Určitě vyzkoušejte a udělejte si vlastní názor….

Jaroslav Š.
man-avatar
girl-avatar-2

Dobrý den,

chci se s Vámi podělit o svojí zkušenost. Přišla jsem za paní Soumarovou s bolestmi kříže

a vybočením páteře. Dornovu metodu neumí každý, ale paní Soumarová je opravdu velmi šikovná, bolesti ustoupily a i vizuálně je to mnohem lepší. Ukázala mi i cviky na doma, které mi hodně pomáhají. Děkuji!

Linda K.

Tak jemnou a zároveň efektivní masáž jsem dlouho nezažila, jsem ráda, že jsem k Vám zavítala, už nebudu chodit nikam jinam. Bezpochyby máte velký dar, velmi také oceňuji Váš profesionální a zároveň srdečný přístup. Jen tak dál. 🙂

Jana M.
girl-avatar