Historie baňkování sahá až do pravěku, kdy se k vytvoření podtlaku využívali různé rohy zvířat, ve starověku patřily baňky ke standardní výbavě lékařů. Podle tradiční čínské medicíny, která zná baňkování již několik tisíc let, můžeme baňkami dokonce působit na aktivní body meridiánů (energetických center v těle) a tím směrovat tok životní energie v závislosti na konkrétním problému klienta. V současné době se i v naší západní civilizaci baňkování pro svou vysokou účinnost stává stále více známou léčebnou technikou.

Jak baňkování probíhá?

Při masáži jsou používány suché (skleněné, silikonové či plastové) baňky, které se přikládají na vybranou oblast. Vytvořeným podtlakem do sebe baňky vtáhnou kůži a podkoží s pojivou tkání, právě podtlak způsobuje jejich přisátí na pokožku. Dochází k intenzivnímu překrvení k aktivaci lymfy a odplavení usazených škodlivin v dané oblasti. Baňkami lze také masírovat. Na olejem ošetřenou oblast se přisátou baňkou jezdí po svalstvu podél páteře a krouží se jí po citlivých místech, které se díky tomu prokrví a hluboce uvolní.

Účinky baňkování

Baňkování napomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány. Baňky mají také výborný efekt na zmírnění projevů celulitidu, které trápí nejednu ženu. Baňkování odstraňuje z těla stres a napětí a uvolňuje nahromaděné škodlivé látky, má tedy značné detoxikační účinky.

Jak postupuji

Postup pokaždé individuálně uzpůsobuji tělesné konstituci klienta a danému problému. Důležité je zde komunikace, není nutné působit přílišnou bolest. Vždy respektuji práh bolestivosti klienta, tak, aby pro něj procedura nebyla nepříjemná. Délka procedury závisí především na tom, s jakým problémem klient přijde. Aplikace je nutná hlavně tam, kde se vyskytují dlouhodobé problémy, tedy např. dlouhodobě ztuhlá šíje a trapézy. Délka baňkování se doporučuje v rozmezí 10 – 20 minut pro aktivaci meridiánů, 5 minut na jednom místě pro uvolnění svalů.

Přínosy baňkování

  • pozitivní vliv na orgány
  • prokrvuje a uvolňuje svaly
  • tiší bolesti kloubů
  • pomáhá na revma
  • aktivuje proudění lymfy
  • zmírňuje celulitidu
  • podporuje regeneraci kůže
  • detoxikuje organismus

Cena úkonu

V rámci masáže dle domluvy