Metoda „tejpování“ je poměrně mladá, ale neméně účinná. Byla vyvinuta začátkem sedmdesátých let v Japonsku a postupně se pak rozšířila do celého světa. Dnes se používá jako běžná součást léčby pohybového aparátu. Ve velké míře se využívá v rámci sportovního lékařství, při rehabilitacích, v ortopedii, ve fyzioterapii, nebo jako doplněk masáží.

Kinesiotape může plnit různé funkce – pomůže Vám uvolnit namožený sval, odlehčit zatěžované oblasti, aktivovat oslabené svaly, ale i nahradit funkci vazu či svalu.

Správně aplikovaný kinesiotape umí koordinovat funkci svalů. Buďto svaly stimuluje, nebo naopak tlumí jejich napětí. Tím, že funguje také jako svalová, ale i kloubní podpora, tlumí také bolestivost. Povytažením kůže a podkoží dokáže kinesiotaping navíc stimulovat krevní i lymfatický oběhový systém.

Aby kinesiotape po aplikaci co nejdéle vydržel, musí být kůže před jeho aplikací suchá a odmaštěná. Po nalepení kinesiotapu můžete vykonávat běžné činnosti, tak jste zvyklí, můžete se bez obav sprchovat i koupat, nejméně však za 2 hodiny po nalepení kinesiotapu. Jediné, co se po dobu aplikace kinesiotapu nedoporučuje je saunování (páska by to nemusela vydržet).

Tuto metodu používám buď v rámci masáží, po jejím skončení, ale i samostatně, když klient přijde s konkrétními potížemi.

Kinesiotaping pomáhá PŘI:

Bolestech hlavy a krční páteře

Bolesti ramenního kloubu

Bolesti v oblasti lopatek

Bolesti hrudní a bederní páteře

Omezení hybnosti v kloubech

Křečích v lýtku

Bolestech Achillovy paty

Tenisovém lokti

Benefity metody

  • snižuje bolestivost
  • zlepšuje hybnosti svalů, vazů, kloubů, šlach
  • zlepšuje funkci krevního a lymfatického oběhu
  • redukuje otoky
  • tvoří umělou oporu
  • pomáhá hojení jizev

Cena úkonu

V rámci masáže, nebo samostatně za 200 Kč