Rekondiční masáž

Klasická, neboli rekondiční masáž tvoří základ většiny používaných druhů masáží.
Tato masáž je vhodná pro všechny, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus
nebo zlepšit celkový vzhled. Jedná se o masáž, která dokáže rozehnat únavu a posílit regeneraci organismu, odstraňuje ochablost, zkrácení, ztuhlost a bolesti svalů. 
Masáž působí velmi kladně jak na tělesný, tak i na duševní stav člověka.


Proč masáž vyzkoušet?

Kvůli sedavému zaměstnání či jednostrannému pohybu trpí dnes záda nejednoho z nás nedostatkem pohybu a svaly ztrácejí napětí a zakrňují. Výsledkem pak jsou bolesti zad, krční páteře a omezení pohybové činnosti. Také negativní  pocity jako strach, stres, úzkost či neklid vedou k napětí a zatuhnutí svalstva šíje a zad. Masáž nám pomůže k jejich uvolnění a prokrvení a zmírní tím jejich bolestivost. Často si teprve až po masáži uvědomíme, jak moc byly naše svaly napjaté a namožené. Léčebný účinek, kterým masážní hmaty působí, se projevuje nejen lokálně – na bolavých svalech, ale působí ozdravně i na vzdálená místa v těle, potažmo na celý organismus.

Kdy je masáž vhodná?

Masáž je vhodná k rozehnání již nastalého problému, ale zásadní význam rekondiční masáže tkví hlavně v prevenci, která je v dnešní uspěchané době velice důležitá.  Kromě udržení tělesné kondice, zlepšení fyzického i duševního zdraví také masáž umí vylepšit celkový vzhledu pokožky a představuje účinný prostředek proti fyzické i psychické únavě.
Velmi vhodné je tato masáž při regeneraci pohybového ústrojí po úrazech, onemocněních nebo velké fyzické námaze. Hodí se jak pro vrcholové sportovce, tak pro širokou veřejnost. 

 

Benefity masáže

  - posiluje obranyschopnost
  - posiluje krevní i lymf. oběh 
  - odstraňuje únavu
  - dodává energii
  - zvyšuje pohyblivost kloubů
  - zlepšuje vzhled pokožky
  - uvolňuje a zklidňuje
  - zlepšuje tělesnou kondici
  - uvolňuje namožené svaly

  - posiluje regeneraci