Dornova metoda PLUS

Je to jemná a přitom účinná manuální technika, která se používá i při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Pomocí specifických hmatů jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.
 
Dornova metoda však není jen o napravování svalů a kloubů, uvolňuje nejen fyzické bloky, ale spolu s nimi i ty psychické, napravuje nejen příznaky, ale i samotné příčiny problému. Jakmile klouby a obratle zapadnou přesně do té správné polohy, současně se tím otevřou energetické dráhy, které byly dříve utlačované.

To vše probíhá
prostřednictvím lehkého tlaku palců terapeuta, za pomoci zcela volného
a přirozeného pohybu klienta. V této metodě se nikdy
nejde přes bolest, nenajdete zde ani žádné trhavé pohyby. Postupuje se pozvolna a není třeba se ničeho obávat, je to zcela bezpečná procedura.

Proč to vyzkoušet?

Protože tato metoda pomáhá účinně a neinvazivně.
Například při napravování nesprávné polohy obratlů se volným pohybem obchází svalová
 ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez bolesti
a jakýchkoliv vedlejších účinků. Dornova metoda může pomoci také
při bolestech hlavy, křečových žilách, srdeční arytmii, vysokém krevním tlaku, problémech se soustředěním u dětí, při krátkozrakosti, žaludečních i střevních potížích, závratích či znecitlivění rukou.

Jak dlouho procedura trvá?

Množství návštěv se je individuální, záleží na závažnosti potíží, ale obecně by se již po dvou návštěvách měla dostavit úleva. U některých vleklých potíží může proces trvat i několik měsíců. Podstatná je i spolupráce klienta, ten dostane za úkol doma provádět samostatná cvičení
a doporučení jakých škodlivých návyků se vyvarovat, například křížení nohou při sezení.
Po proceduře je vždy nutné hodně pít, aby mohly být vyplavené usazeniny z kloubů a vazů
z těla vyloučeny.


Proč má navíc PLUS?

Dornova metoda PLUS vylepšuje a zdokonaluje původní Dornovu Metodu v takovém rozsahu, že už se jedná o samostatnou, novou metodu. Za touto novou metodou stojí akreditovaná lektorka MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann  (lektorka s nejdelší praxí v ČR
- 12 let) a
Jozef Púry (lektor s praxí více než 8 let). Ti spolu se svými žáky založili Českou školu Dornovy metody PLUS. Tato samostatná metoda se vyučuje po celé ČR i na Slovensku s výbornými výsledky.

V České republice vyučuje Dornovu metodu množství „lektorů“, ale velká část z nich vůbec nemá akreditaci a vyučuje tuto metodu na základě absolvování jednoho základního semináře, nemá potřebné vzdělání ani praxi. I terapeuta je tedy třeba si pečlivě vybírat, zdaleka ne všichni mají potřebnou průpravu a znalosti.

 

 

Jaké potíže řeší?

   - problémy se všemi klouby

   - bolesti zad, kyčlí, kolen,

   - srovnává rozdílnou délku  

     dolních končetin

   - tenisový loket

   - skoliotické vybočení páteře

   - posuny obratlů

   - vbočené palce  

   - vyhřezlé ploténky

   - posuny kostrče a s tím  

     související neplodnost